Dedicated Server Hosting

Büyük websiteleri ve şirketler, güvenilirlik, en yüsek seviyede güvenlik ve geniş kaynakları olan bir hosting ihtiyacı duyarlar. Yoğun ziyaretçi trafiğini ya da özel yazılmış sürekli işlem yapan kodları çalıştırmak için shared hosting yetersiz kalacaktır. En ufak bir performans düşüklüğüne bile toleransı olmayan bu siteler Dedicated Sunuculara ihtiyaç duyarlar. Aşağıda piyasadaki en iyi dedicated sunucu hizmeti veren şirketleri bulabilirsiniz.

  • Şirket

  • Avantajı

  • Fiyat

  • Puan

  • İnceleme

1


- Türkçe Destek!
- 100$ Google Reklamı
- 45 Gün Para İade

139$

2


- Sınırsız Trafik
- Windows ve Linux Hosting
- 24/7 Destek

2.49$

3


- Bedava Reklam
- 24/7 Destek
- Günlük Yedekleme

4.95$

Dedicated Server Nedir?

Web Hosting sektöründe, dedicated sunucular genelde bu işin Ferrari’si olarak nitelendirilir. Dedicated sunucular, ağ sunucusu olarak kullanılan güçlü bilgisayarlardır. Tek bilgisayar ağ içerisinde ihtiyacı olan bütün kaynakları içinde bulundurur. Bunu oldukça teknolojik bir ortamda, internet çıkışları çok yüksek bir yerde bilgisayar kiralamak olarak da düşünebilirsiniz. Bu bilgisayarın sahip olduğu bütün kaynaklar sizin kullanımınıza ayrılmıştır ve başka tarafından kullanılmaz.

Bir dedicated hosting kendi için de bir de işletim sistemi barındırır. Bu tercihinize göre genellikle Linux ya da Windows olur. Bunun dışında bir SQL Server gibi bir webserver, kontrol paneli ve internet bağlantısı vardır. Bu bilgisayar ise hosting şirketinin data center’ında durur. Dedicated hosting genellikle büyük bir websitesi ya da ortak özelliklere sahip birçok websitesinin yüksek orandaki trafiğini ve ihtiyacı olan kaynağı karşılamak üzere kullanılır. Bu Sunucular, istenirse hosting şirketleri tarafından kurulumu yapılır ve yönetilir ya da kendiniz yönetebilirsiniz. Unutulmaması gereken iki önemli şey: Dedicated sunucu bir kaynak sunucusu olarak kullanılır bir client olarak kullanılamaz, bununla birlikte bu bilgisayar hosting şirketine aittir ve sizin fiziksel erişiminize izin verilmez. Ucuz dedicated server şirketinize ve işinize büyük artıları vardır ve gelecekte fazladan yatırım gerektirmez.

İhtiyacınız Olduğuna Emin Olun!

Yaygın bir inanış olarak eğer daha çok esneklik ya da sitenize özel yazılmış kodu çalıştırmak için Dedicated Sunucular tek seçenek olarak düşünülür. Bu geçtiğimiz yıllarda doğru olsa bile artık günümüzde VPS – Sanal sunucular da dedicated sunuculara yakın performans verebilmektedir. Hem de çok daha uygun fiyata. Eğer işinizi Sanal Sunucu ile çözebileceğinizi düşünüyorsanız son kararı vermeden önce VPS sayfamıza bakmanızı öneririz.

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.