Neden Seçmeli:

 • En büyük Hosting Şirketi
 • Ucuz Alan Adı
 • 100$ Değerinde Google Reklam
 • Google Webmaster Tools
 • Shared, VPS, Dedicated Hosting


%10 indirimle birlikte
Eniyi10hosting.com ziyaretçilerine özel
4.95$
Aylık

Özellikler

 • Aylık Transfer (GB):
  Sınırsız
 • Eposta Kutusu:
  Sınırsız
 • Diskalanı (GB):
  Sınırsız
 • Eposta Hesabı:
  Sınırsız
 • Birden Fazla Site:
  Sınırsız

 

GoDaddy Editör Tanıtımı

GoDaddy sektörün şüphesiz en tartışmalı isimlerinden biri. Kesinlikle en büyükleri. Neredeyse internet üzerinde nereye baksak GoDaddy hosting ismini görmemiz mümkün. SuperBowl gibi saniyesi 1 milyon dolar olan bir organizasyona bile reklam verecek kadar büyük. Godaddy’nin temel politikası size birşey satarken yanında başka şeyler de satmak. Alan adını çok ucuza satmasıyla ünlenen bu şirket, siz alan adı almaya çalışırken o sırada ayrı ayrı bir sürü hizmetini de size satmaya çalışıyor. Biz burada bunları geçerek hosting paketleriyle ilgileneceğiz.

Ucuz web hosting arayanların vazgeçilmez tercihlerinden biri olan GoDaddy, 30 milyondan fazla alan adına ev sahipliği yapıyor. Hosting şirketinden öte daha çok alan adıyla anılmalarının da sebebi bu. Ufak bir hesapla şirketin sırf alan adı üzerinden yıllık 400 milyon dolar ciro yaptığını varsayabiliriz. Kimi çok severken kimi nefret ediyor Godaddy hosting’den. Açık konuşmak gerekirse diğer hosting şirketleri arasında, hosting planlarında biraz geride kaldığını düşünüyoruz. Yine de Godaddy, sektörün en büyüklerinden biri olarak listemizin sonlarında bile olsa kendine yer buluyor. Sunduğu hosting planları diğer hosting şirketlerine göre daha az şey vaad etse bile, bazen herkes sınırsız hosting almak istemeyebilir. Sonuçta sunukları disk alanı ve trafik hemen hemen herkes için yeterli. Bunun da fiyatı aylık ortalama 4$ olduğunu düşündüğümüzde bazılarımız için Godaddy bir tercih olabilir.

Godaddy hosting 50′nin üzerinde tek tıklamayla kurulan yazılımlar sunuyor, hosting paketlerinin en küçüğü ise 10 gb disk alanı ve 300 gb trafik barındırıyor. Dünyanın en büyük hosting ve alan adı firması olan Godaddy kalabalığa karışmak isteyenler için iyi bir seçenek

Puanlama
 • Fiyat
 • Müşteri Destek
 • Uptime Oranı
 • Özellikler
 • Genel Puan

Fiyat

Tüm Godaddy paketleri en az 500 adet eposta hesabıyla geliyor. Neredeyse büyük bir şirket için bile yeterli. Bunun yanında 10 MySQL Database , 50 eposta yönlendirme ve bunlarında, forum, photo galeri vs gibi pek çok tuşla kurulan yazılım sunuyor. Ayrıca günlük yedekleme seçeneği sunan şirkette, diğer hosting şirketlerinden farklı olarak bedava alan adı verilmiyor. Ancak rekabetten ötürü alan adı için ilk yıl 2$ ücret alıyorlar. Fiyatına göre GoDaddy çok değişik özellikler sunmuyor ancak dünyanın en büyüğüyle çalışmak isteyenler için denenebilir. Kısaca azı da yok, çoğu da yok.

Performans

Godaddy yine akmaz-kokmaz politikasıyla performans testlerimizde de karşımıza çıkıyor. Hosting paketleri üzerinde ayrı ayrı yaptımız testler, paketler arasında farklılık olmadığını gösterdi. Sunucu üzerinde limitleme olması nedeniyle aşırı yoğunluk gibi problemlerle karşılaşmıyorsunuz ve websiteniz her zaman sunucu performansına göre normal hızlarda kalıyor.

Güvenilirlik

Çok eleştirilen, kimileri tarafından çok sevilen kimileri tarafından sevilmeyen bir hosting şirketi olmasına rağmen, Godaddy, teknolojinin son ürünü kendi datacenter'larına sahip. Router'lar, firewall'lar ve sunucular her zaman kontrol altında ve sürekli yedeklemeleri alınıyor. Bunun anlamı bilgileriniz en az Godaddy'nin kendi sunucuları kadar güvende. Ayrıca Godaddy de diğer hosting şirketleri gibi 99.9% uptime oranı sunuyor.

Kontrol Panel

Godaddy hakkında gelen en çok yorum, çok fazla şey sattığı ve çok karışık olduğu yönünde. Bu konuda kontrol paneli de aynı şekilde tasarlanmış ve beğenmediğimizi itiraf etmemiz gerekiyor. Bir kontrol paneli üzerinde pek çok şey olmasından dolayı bazen istediğinizi bulmak oldukça zor olabiliyor. Ayrıca kontrol panel hızının da yavaş olduğunu düşünüyoruz. Ancak Godaddy hosting paketlerinden VPS sunucu ya da Dedicated Sunucu seçenler, kullanımı çok daha kolay cPanel kibi kontrol panellerini kullanabilir.

Müşteri Destek

GoDaddy hosting 24 saat 7 gün müşteri desteği sunuyor. Websitesinde ortalama telefonda bekleme saatlerini yayınlayan şirket'i telefonla arayıp destek istediğinizde 5-10 dakika arasında bekliyorsunuz. Yine eposta adresiyle de destek veren şirketin, epostalara cevap verme süresi ortalam 7 saat.

Müşteri Memnuniyeti

Bu kadar büyük bir şirket olunca, tabii ki çok fazla iyi şey ve çok fazla kötü şey duyabiliyorsunuz. Ancak yine de pek çok müşterisi olan bunun sayısını her geçen gün büyüten şirket özellikle ucuz alan adı konusunda çok popüler ve yakın zamanda bunu kaybedeceğe benzemiyor.

GoDaddy Müşteri Yorumları

Yorum Yazmak Istiyorum

Bilgileriniz

 • Evet     Hayır

Yorumunuz

17+
6-

Sabahattin Karadana Tarafından Yazıldı

2012-07-16 15:32:06

Yorum: Dünya çapında bir firma olması işini ne kadar iyi yaptığının kanıtı olsa gerek. İnternet işlerine ilk başladığım sırada tercih etmiştim bu firmayı ve hala da çalışıyoruz. Kendi adıma hizmetlerinden çok memnunum

Nazım Çakır Tarafından Yazıldı

2012-07-14 12:41:23

Yorum: Tamam her şeyleri iyi hoş güzel ancak tek sorun sistemde Türkçe karakterler çalışmıyor. Zaman zaman yanlış e-mail yönlendirmesi ile de karşılaştım. Bana kalırsa bu fiyata daha sorunsuz hizmet veren bir çok firma var.İş ahlakını beğenmediğim bir firma godaddy.

Bekir Polat Tarafından Yazıldı

2012-07-11 15:53:00

Yorum: Piyasanın en iyileri arasında gösterilebilecek bir firma diye düşünüyorum .Tek sıkıntı bu kadar müşteri ile ilgilenmeleri zor oluyor. Teknik destek ekibi biraz pasif kalıyor bu konuda. Bunun dışında herhangi bir problem yaşayacağınızı sanmıyorum.

Mustafa Mazı Tarafından Yazıldı

2012-07-05 10:43:23

Yorum: GoDaddy ödeme seçeneği bol olan bir firma ve bu çok önemli bir nokta. İnternetten ödeme yapmak bazen kabus olabiliyor. Bunun yanında fiyat olarak çok uygun, sağladığı hizmet ile kıyaslanacak olursa. Kısacası GoDaddy bana göre güzel ve işini seven bir firma.

Ahmet Karslıgil Tarafından Yazıldı

2012-07-04 09:36:01

Yorum: Herkesin şikayeti müşteri desteklerinin kötü olması ama bu işten anlayan birisi kolay kolay go daddy ile müşteri desteğini gerektirecek bir sorun yaşamaz bana göre. Özellikleri çok yeterli olan bir firma. Ben bir sıkıntı yaşamadım. Verdiğim paraya karşılık aldığım hizmet fazla bile. İşinizi iyi biliyorsanız güvenle çalışabilirsiniz bu firma ile.

Mustafa Mazı Tarafından Yazıldı

2012-07-02 11:14:52

Yorum: Bana kalırsa GoDaddy hosting firmalarının en iyisi. Çok iyi performansa sahip bir site ki bunu kullanırken göreceksiniz. Ufak tefek aksamalar yaşanınca destekte gecikiyorlar ama siteniz asla kapalı kalmıyor. Fiyat olarak ta çok uygun.

Sadık Çalı Tarafından Yazıldı

2012-07-02 10:33:33

Yorum: 6 ay kadar önce interette araştırırken rast geldim. Özellik bakımından gayet iyi iş çıkarmışlar. Google kuponu falan baya iyi iş çıkarmışlar. Müşteri desteği yoğunluktan geç olsa da tavsiye edilir bir firma.

Erhan Hançer Tarafından Yazıldı

2012-06-28 13:41:46

Yorum: Müşteri desteği olmayan bir firma desem yalan söylemiş olmam. Anlamadığım bir konu da şu, o kadar müşteri şikayetçi ama yine de en çok tercih edilen host firmaları arasında yer alıyor. Bence sadece Türk müşterilere böyle davranıyorlar.Tavsiye etmiyorum böyle bir firmayı.

Sebahattin Kara Tarafından Yazıldı

2012-06-27 18:46:59

Yorum: Her ne kadar e-mail'e geç dönüş yapsalarda teknik açıdan çok iyi bir hosting şirketi. Yeniliklere açık ve performansını sürekli kontrol altında tutuyor. Bugüne kadar pek sorun yaşamadım, yaşadıysam da geç dönüt aldım. Ama herşeye rağmen çalışılabilecek bir firma.

Tansel Bakırcı Tarafından Yazıldı

2012-06-25 20:02:45

Yorum: Müşteri desteği beğenilmese de sunduğu hizmet ve kalitesinden dolayı GoDady bir çok firmayı geride bırakmayı başardı. Bana göre bu sektörün öncülerinden bir firma. Her firmanında bazı aksaklıkları oluyor.

Yağız Tarafından Yazıldı

2012-06-24 18:37:17

Yorum: Goddady her nekadar sorunları fazla olan bir şirket olsa da tecrübesi ve kimliği çok iyi bir firma. Gelecektede iyi işlere imza atabilecek kapasitede.

Müslüm Ünalmaz Tarafından Yazıldı

2012-06-24 17:15:34

Yorum: GoDaddy özellik olarak bircok VPS şirketini geride bırakabilir özelliklere sahip ancak, müşteri memnuniyeti çok önemli ki buna da pek özen gösterdikleri söylenemez. Sanırım kişi yoğunluğundan kaynaklı bir sorun buda. Sorun yaşarsanız geç dönüş yapıyorlar, benden söylemesi.

Şahin Tanoğlu Tarafından Yazıldı

2012-06-23 20:38:58

Yorum: Özellik bakımından tatmin edici bir firma. Bu kadar özellik olunca haliyle talep çok oluyor ve yoğun müşteri trafiğine yetişemiyorlar. Müşteri desteği kötü olsa da iyi bir host firması.

Erhan Dağdeviren Tarafından Yazıldı

2012-06-22 22:21:05

Yorum: Yaklaşık 7-8 ay hizmet aldığım bir host firması. Kullanıcı çokluğundan olsa gerek müşteri destekleri çok zayıf. Özellik bakımından da daha çok özellik sunan firmalar mevcut. Bu yüzden ben pek memnun kalmadım. Adının duyulmuşluğu kadar müşteri özenleri yok.

Barış Tarafından Yazıldı

2012-06-16 14:38:25

Yorum: Geçmişi iyi olan ve her açıdan size güvence veren kaliteli bir firma bence. Herşeyiyle bir kalite!

Fettah Tarafından Yazıldı

2012-06-15 13:32:58

Yorum: Godaddy 4 yıldır kullanıyorum. Ufak tefek problemleri oluyor ama istikrarlarını kaybetmiyorlar. Süreklide kendilerini yeniliyorlar ve müşteri sayılarını arttırıyorlar.

Nezih Tarafından Yazıldı

2012-06-13 12:11:35

Yorum: Godady firmasını bir forumdaki tavsiyelerden dolayı seçtim. Ne kadar tecrübeli ve kaliteli bir firma olduklarını size her dakika hissettiriyorlar.

Onur Tarafından Yazıldı

2012-06-08 19:08:58

Yorum: İnternet üzerinden ödeme yapmam gerçekten çok sıkıntılı oluyor. Ancak sitemede uygun bir hosting almam gerekiyordu. Bunun üzerine go daddy ile tanıştım. Ödeme seçeneği bol olan ve problemsizi hostinglere sahip bir sistemleri var. Tavsiye ederim.

Yasir Tarafından Yazıldı

2012-06-06 21:32:26

Yorum: Yaklaşık 5k hite sahip bir sitem var. Daha önce 10larca hosting firması denedim ama hiçbiri sitemin yükünü kaldıramadı. Godady ile tanıştıktan sonra sitemide eskisi gibi problemler son buldu. Artık daha rahatım.

Atakan Tarafından Yazıldı

2012-06-04 19:59:14

Yorum: Godaddy firmasını kullanırken çok fazla hata alıyorsunuz. Aynı zamanda derdinizi adamlara anlatamıyorsunuz. Dil problemi çok büyük bir sorun.

Eser Tarafından Yazıldı

2012-06-02 11:27:09

Yorum: Ödeme seçeneği bol olan ve çok fazla referansı olan bir hosting. Çok büyük bir şirket olduğundan kaçıp gidecek sorun çıkartacak derdi yok. Çok iyi...

Deniz Tarafından Yazıldı

2012-05-31 14:19:09

Yorum: Çok uzun bir süre kullandığım bir hosting şirketi ancak çok fazla müşterisi var ve her probleme yetişemiyorlar. Yanlış yönledirme problemleri çok sık oluyor ve bazen çökmelerle bile karşılaşıyoruz.

ibrahim Tarafından Yazıldı

2012-04-27 17:06:09

Yorum: 2008 yılında isimtescilden sorunlar yaşadığım için Godaddye geçtim, Godaddy de hiçbir sorun ile karşılaşmadım fakat Türkçe dil desteği olmadığından dolayı hostgatora geçmeyi düşünüyorum. Deneyece:)) E-maillerde türkçe karakterler çalışmıyor. "En iyi hosting" aramalarında karşılaştığım sitelerin %99,99 u :) yanıltıcı olarak yönlendirme yaptıklarını fark ettim. Bu site daha tarafsız görünüyor.

GoDaddy Hosting Plan

 • HOSTING PLAN ADI

 • TÜRÜ

 • AYLIK FİYAT

 • DISK ALANI

 • TRAFİK

Economy

Linux/Unix

4.95$

10GB

300GB

Deluxe

Linux/Unix

6.99$

500 GB

Sınırsız

Ultimate

Linux/Unix

9.99$

Sınırsız

Sınırsız

GoDaddy İndirim Kodları

GoDaddy Şirket Bilgileri

GoDaddy Video ve resimler

Image Gallery

[Gallery not found]

Video Gallery

[Gallery not found]

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.