Neden Seçmeli:

 • Size Özel Müşteri Temsilcisi!
 • Bedava Alan Adı
 • Tek Tık Yazılım Kurulumu
 • %99.99 Uptime Garantisi
 • Sınırsız Diskalanı ve Trafik

 

Windows ve Linux Hosting
Eniyi10hosting.com ziyaretçilerine özel
3.95$
Size Özel Müşteri Temsilcisi

Özellikler

 • Aylık Transfer (GB):
  Sınırsız
 • Eposta Kutusu:
  Sınırsız
 • Diskalanı (GB):
  Sınırsız
 • Eposta Hesabı:
  Sınırsız
 • Birden Fazla Site:
  Sınırsız

 

IX Web Hosting Editör Tanıtımı

IX Web Hosting ödüllü ucuz hosting sağlayıcılarından biri ve aynı zamanda en eskilerinden. 1999 yılından beri sektörün içinde olan şirket shared hosting ve VPS sanal sunucu paketleriyle müşterilerine hosting hizmeti sağlıyor. IX Hosting, küçük ve orta ölçekli işletmelere sağladığı hosting çözümleriyle sektörün öncü şirketlerin bir tanesi. Bu tarz işletmelerin ihtiyacı olan araçları ücretsiz olarak sağlayan şirket, her ay ortalama 5000 adet yeni müşterinin websitesini barındırıyor.

Geçtiğimiz yıllarda enerji tasarrufu konusunda adımlar atan şirket, son yıllarda popüler olan çevreye duyarlılık konusunda da kendine düşeni yapmaya çalışıyor. Genel olarak iyi ve nazik bir destek servisine sahip olan IX, hosting planlarını çoğu şirket gibi sadece linux hosting ile kısıtlı tutmayıp, windows hosting arayan müşterilerin bu cevabına olumlu yanıt vermekte. Çeşitli ve ucuz hosting seçenekleriyle karşımıza çıkan IX Webhosting’in fiyatları aylık 4.95$ gibi uygun bir fiyattan başlıyor. Bu fiyata bedava alan adı, sınırsız web sitesi barındırma, sınırsız disk alanı, sınırsız trafik ve sınırsız alt alan adı gibi önemli özellikler dahil.

Bütün IX hosting planları, site istatistikleri, profesyonel tasarım yapmanıza yarayan yazılım, online dosya yöneticisi, alışveriş sepeti gibi önemli sayılabilecek özelliklere sahip. 30 gün para iade garantisiyle servisten memnun kalmadığınız takdirde, sorgusuz sualsiz ödediğiniz paranın tamamını geri alabilmeniz mümkün. IX diğer hosting firmaları arasında kararsız kalmış kişiler için kesinlikle denenebilecek bir seçenek.

Türkiye’deki hosting firmalarının ortalama 1 hafta ile 10 gün süresince para iadesi yaptığını gözönüne alırsak (paranızı geri alabilecek kadar profesyonel bir hosting firması bulursanız tabi) 30 gün boyunca sunucuları dilediğiniz gibi test edebilir ve 30. günde paranızı geri iade alabilirsiniz.

Puanlama
 • Fiyat
 • Müşteri Destek
 • Uptime Oranı
 • Özellikler
 • Genel Puan

Fiyat

IX Web Hosting sınırsız disk alanı, sınırsız site barındırma, sınırsız trafik ve daha çir çok ekstra özellikle karşımıza çıkıyor. 30 gün para iadesi ile birlikte bütün bu özelliklere göz atılmasında bir zarar olmayacağını düşünüyoruz.

Performans

IX Hosting'in performansında bir problem görmedik. Yaptığımız download ve upload'larda bir sorun çıkmadı. Büyük boyutlu dosya transferlerinde zaman zaman yavaşlamalar olsa bile genel olarak sorun çıkmadığını gördük. İnternet üzerinden yaptığımız hız testlerinde de IX'in sunucu performansının sınıfı geçtiğini gözlemledik.

Güvenilirlik

Şirketin en çok önem verdiği konulardan biri de uptime oranı. Bu yüzden %99.99 uptime garantisini veriyorlar. Geçtiğimiz 12 aya bakınca da bu rakamı tutturduklarını görüyoruz. IX Web Hosting datacenter kiralama yerine kendi datacenter'ını kurmaya karar vermiş ve kurmuş bir şirkettir. Yani yönetim binasında aynı zamanda datacenter'ı da bulunan şirket, datacenter'ını 24 saat yazılımlar ve insan gücüyle göz altında tutmakta.

Kontrol Panel

Kontrol panel olarak yine meşhur bir kontrol panel olan H-Sphere kullanan IX Hosting'in bu tercihinin nedenlerinden biri de, panelin kullanımının inanılmaz kolay ve kullanışlı olması. İkon tabanlı bir kontrol panel olan H-Sphere'i kullanmayı öğrenmeniz bir kaç dakikadan fazlanızı almıyor. Diğer kontrol panellerinde var olan bütün özelliklere sahip ve aynı zamanda ödeme bilgilerinizi, ödemelerinizi de bu panel üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz.

Müşteri Destek

Bütün IX hosting paketleri yanında size özel müşteri temsilcisi ile geliyor. Bu gerçekten enteresan bir özellik. Yani sanki binlerce dolar ödeyip bir dedicated sunucu almışcasına, bire bir görüşebileceğiniz ve her türlü sorununuzu aktarabileceğiniz bir müşteri temsilciniz oluyor. Hesabınızın açılmasıyla birlikte, size özel destek elemanının kim olduğu ve iletiişim bilgileri size bildiriliyor. Bu kişilere Support Hero, yani Destek Kahramanı ismi verilmiş. Bizce de bu ismi hakediyor. Bizim test kullanımımız süresince bizim destek kahramanımız Mike isminde biriydi. IX Hosting, bu farklı özelliğiyle müşteri destek konusunda diğer firmalardan biraz daha öne çıkıyor diyebiliriz.

Müşteri Memnuniyeti

Kişiye özel müşteri temsilcisi, 30 gün sorgusuz para iade garantisiyle bir çok kişinin ilgisini çekiyor IX Hosting. Her ay bünyesine kattığı 5000 yeni müşteri olması da bunun bir kanıtı. Destek sorularına aldığınız hızlı cevaplar da müşteri memnuniyet açısından önemli bir artı.

IX Web Hosting Müşteri Yorumları

Yorum Yazmak Istiyorum

Bilgileriniz

 • Evet     Hayır

Yorumunuz

18+
2-

Salman Kalemci Tarafından Yazıldı

2012-07-16 15:40:29

Yorum: İlkokul yıllarımdan beri bu web site işleri ile ilgileniyorum ve şu zamana kadar en sevdiğim firma IX! İşinin ehli insanlardan kurulu bir firma. Destekleri olsun fiyatları olsun herşey çok iyi ve uygun.

İslam Demir Tarafından Yazıldı

2012-07-14 12:47:40

Yorum: Daha önce isimtescil'de çalışıyorduk Türk firma bize en uygun bu olur diye ancak çok sorun yaşadım. Destek olarak çok pasifler. Arkadaş tavsiyesi üzerine bu firmaya geçtim ve hizmetleri çok hoşuma gitti. Umarım bu çizgiden hiç ayrılmazlar.

Fatih Sinanoğlu Tarafından Yazıldı

2012-07-13 09:20:28

Yorum: Uptime oranları dedikleri kadar var gerçekten. Birde herhangi bir problem yaşadığınızda direk kişiye özel sağladıkları destek ekibine yönlendiriyorlar sizi. Daha önce bir problem yaşadıysanız anlatmanıza gerek yok çünkü biliyor. Bu uygulaması çok hoşuma gitmişti. İyi bir firma, aldığı paranın hakkını veriyor.

Uğur Temiz Tarafından Yazıldı

2012-07-06 18:05:11

Yorum: Küçük çaplı web siteleriniz için ideal bir firma. Ancak büyük sitelerinizde sorun yaşayabilirsiniz. Kendim bizzat yaşadım. Trafik olarak beklenileni veremiyorlar büyük sitelerde. Hatalar ile karşılaştım. Büyük bir siteniz var ise uzak durun derim.

Kaan Özdal Tarafından Yazıldı

2012-07-04 09:22:02

Yorum: Çok uygun fiyata hizmet veren bir firma bana göre. 3.95$'e bedava alan adı ve sınırsız alt alan adı imkanı sunuyorlar. Sınırsız disk alanı ve trafiklerinden hiç bahsetmeyeceğim. Ödediğiniz paranın hakkını hatta daha da fazlasını alıyorsunuz bu firmada. Güvenle çalışabilirsiniz.

Ömer Kırıcı Tarafından Yazıldı

2012-07-03 18:25:59

Yorum: Eğer trafiği çok olan bir web siteniz var ise IX en ideal host firması. Daha önceleri bir çok firma ile sıkıntı yaşadım ama IX e geçtikten sonra şuana kadar hiçbir sıkıntım olmadı. Uptime oranı ve trafiğinin sınırsız olması tercih etmemdeki en büyük etken oldu diyebilirim.

Mustafa Tun. Tarafından Yazıldı

2012-07-02 10:28:23

Yorum: Alanında öncü bir firma. Tek tık yazılım kurulumu gerçekten harika bir uygulama. Daha iyi olmak için ellerinden geleni yapıyorlar. 1 ay kadar önce çalışmaya başladım ve hiçbir sorun yaşamadım.

Hakan Altun Tarafından Yazıldı

2012-06-29 00:41:20

Yorum: IX Firması müşterinin memnuniyeti için elinden geleni yapan bir firma. Kişiye özel müşteri desteğini sadece bu firmada gördüm ve çok hoşuma gitti. Uptime oranı ve sınırsız trafik de bu firmanın bu alanda ne kadar başarılı olduğunun kanıtı bana göre.

Hüseyin Sadık Tarafından Yazıldı

2012-06-26 11:30:57

Yorum: IX firması işini iyi bilen bir ekipten oluşuyor. Uptime oranlarının bu kadar yüksek olması verdiği hizmetin kanıtı olabilir bence. Fiyat ve müşteri desteği ile hatırı sayılır işler başarmış bir firma bana göre.

Ahmet Tarafından Yazıldı

2012-06-24 18:50:05

Yorum: Kullanırken hiç sıkıntı çekmediğim ve verdiğimiz paranın hakkını sonuna kadar aldığımız çok kullanışlı ve güzel firma.

Berat Tarafından Yazıldı

2012-06-23 10:36:23

Yorum: Ix Web Hosting firması 26 gündür kullanmaktayım ve çok memnunum. Her ne kadar küçük bir sitem olsa da bu kadar ilgiyi ve alakayı gösteren tek hosting firması... Verdiğimiz ücretin fazlasını hakkediyorlar.

Abdullah Tarafından Yazıldı

2012-06-22 22:12:26

Yorum: Müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu kişiye özel müşteri temsilcisi ile çok açık belli oluyor. Çok hızlı ilerleme kaydeden bir firma. Uptime ve fiyat olarak tercih edebileceğiniz bir firma. Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım bundan sonra da yaşayacağımı sanmıyorum.

Davut Tarafından Yazıldı

2012-06-17 21:04:42

Yorum: Ix Web Hosting firmasından ilk 3 ay çok memnundum ancak son zamanlarda hataları artmıştı. Neyse düzelir dedim ama üzerine üstlük kötü tavırlı ve tehdit içerikli mesajlara maruz kaldım. Tavsiye etmem

Gökhan Tarafından Yazıldı

2012-06-15 13:24:50

Yorum: İx web hosting'ten memnun olmayan kimse olamaz! Çünkü hostingleri gerçektende bir harika. Uptime oranları süper. Özel müşteri temsilcisi sayesinde hemen cevap. Yazılımı kolaylıkla kuruluyor. Daha ne olsun!

Berkant Tarafından Yazıldı

2012-06-09 20:19:46

Yorum: IX web hosting ile tanışmadan önce bir hosting fobim vardı. Ancak IX web hostin bana bedava test etme seçeneği sundu ve bende onları seçtim. Deneme sürecinde bile çok ilgili davrandılar. Kaliteli ve geleceği açık olan firma.

Yiğit Tarafından Yazıldı

2012-06-08 19:00:21

Yorum: IX Web Hosting firmasını seçmemin ve en sevdiğim hosting firmaları arasında tutmamın en büyük sebebi müşterilerine verdikleri değerden geçiyor. Her müşterileri için özel bir müşteri temsilcileri ve site içinde sınırsız trafik imkanı sağlıyorlar. Kesinlikle tavsiye edeceğim bir firma.

Ercan Tarafından Yazıldı

2012-06-05 18:28:30

Yorum: 10 gün önce VPS sanal sunucusu almıştım ve hiçbir sorun çıkartmadı. Aynı zamanda tüm sorularıma anında detaylı cevaplar verdiler. Fiyatlarıda tek kelimeyle harika.

Osman Tarafından Yazıldı

2012-06-03 13:22:14

Yorum: Küçük çapılı bir site. Hosting özellikleri küçük çaplı siteler için çok ideal.

Kerem Tarafından Yazıldı

2012-06-01 14:37:50

Yorum: Ix web hosting firmasını seçtiğimden beri sürekli irtibat halinde oluyorum. Kesinlikle destekleri çok iyi. Uptime oranlarıda gayet iyi.

Cenk Tarafından Yazıldı

2012-05-30 19:14:00

Yorum: IX Web Hosting firması en çok beğendiğim bir kaç firma arasında yer alıyor. İşlerine çok önem veriyorlar ve müşteri memnuniyetini ön planda tutuyorlar. Fiyatlarıda gayet uygun. İş tecrübeleride bulunuyor ve bunları müşterileriyle paylaşıyorlar.

IX Web Hosting Hosting Plan

 • HOSTING PLAN ADI

 • TÜRÜ

 • AYLIK FİYAT

 • DISK ALANI

 • TRAFİK

Expert

Linux/Unix

3.95$

Sınırsız

Sınırsız

Business Plus

Linux/Unix

7.95$

Sınırsız

Sınırsız

Unlimited Pro

Linux/Unix

12.95$

Sınırsız

Sınırsız

Expert (Windows)

Windows

3.95$

Sınırsız

Sınırsız

Business Pro (Windows)

Windows

7.95$

Sınırsız

Sınırsız

Unlimited Pro (Windows)

Windows

12.95$

Sınırsız

Sınırsız

X2 Linux

Linux/Unix

29.95$

10 GB

500 GB

X4 Linux

Linux/Unix

54.95$

50 GB

1500 GB

X8 Linux

Linux/Unix

89.95$

100 GB

2000 GB

IX Web Hosting İndirim Kodları

IX Web Hosting Şirket Bilgileri

Ülke: United States

Eyalet: 
Ohio
Kuruluş Yılı: 2002

 • Destek Numarası: 1-800-385-0450
  • Destek Email: support@ixwebhosting.com

  Adres:
  1774 Dividend Drive
  Columbus, OH 43228
  United States of America

IX Web Hosting Video ve resimler

Image Gallery

[Gallery not found]

Video Gallery

[Gallery not found]

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.