Linux Hosting

Linux hosting (bazen LAMP – Linux, Apache, MySQL & PHP gibi isimlerle de adlandırılır) Perl, PHP, MySQL gibi Linux özellikleri kullanan webmasterlar arasında yaygındır. Bununla birlikte yine basit siteleri olan kullancılar ya da blog yazarları arasında da popülerdir. Aşağıda fiyat, performans ve güvenilirlik gibi özelliklere dikkat ederek sıraladığımız, linux hosting hizmeti veren şirketleri bulabilirsiniz.

  • Şirket

  • Avantajı

  • Fiyat

  • Puan

  • İnceleme

1


- Türkçe Destek!
- 100$ Google Reklamı
- 45 Gün Para İade

3.96$

2


- Ucuz VPS Hosting
- Türkçe Destek
- Sınırsız Disk Alanı

3.95

3


- Google Reklamı
- Ücretsiz Alan Adı
- Sınırsız Trafik, Disk

4.66$

4


- Sınırsız Trafik
- Sınırsız Disk alanı
- Sınırsız Eposta

4.95$

5


- Özel Destek Elemanı
- Sınırsız Trafik
- Sınırsız Disk Alanı

3.95$

6


- Sınırsız Disk, Trafik
- Bedava Alan Adı
- Yeşil Enerji Hosting

4.95$

7


- Aylık 4$ daha ucuz
- Ücretsiz Alan Adı
- 450$ değerinde ekstra

4.50$

8


- Sınırsız Trafik
- Windows ve Linux Hosting
- 24/7 Destek

2.49$

9


- Sınırsız Alan
- Sınırsız Trafik
- Sınırsız Barındırma

6.95$

10


- Bedava Reklam
- 24/7 Destek
- Günlük Yedekleme

4.95$

Linux Hosting

Linux Hosting, kullanıcılara sitelerini Linux İşletim sistemi kullanan bir sunucu üzerine kurmalarına olanak verir. Web yazılımları geliştirmek için bu platformu kullanmak, kullanıcılara PHP, MySQL, Python ve XML gibi oldukça başarılı ve popüler açık kaynak teknolojileri kullanma esnekliği tanır. Linux’un kendisi de bir açık kaynak yazılım olduğundan, Linux hosting temelleri de buna dayanır.

Linux hosting ve Unix hosting, günümün en bütçeli hosting seçeneklerinden biridir. Pek çok hosting firması başlangıç seçeneklerinde Linux tercih eder. Bunun da sebebi, Windows sunucularda işletim sistemi dahil pek çok yazılımın lisanslama ücreti vardır ve bu da hosting sağlayıcısına fazladan maliyet getirir. Bu maliyetler yerine açık kaynak yazılımlar kullanarak müşterilerine ucuz web hosting sağlarlar. Bunu yaparken de pek çok yazılımı halihazırda kurulu verirler.

Eğer paylaşımlı hosting yerine daha güçlü bir alternatife ihtiyaç duyuyarsanız, linux tabanlı VPS ya da dedicated sunucuları deneyebilirsiniz.

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.