Reseller Web Hosting

Reseller Hosting sizin kendi sunucu alanınızı satın almanıza, kendinize özel planlar yaratmanıza ve bunu müşterilerinize satmanızı sağlar. Sonuçta başka bir firmanın sağladığı servisi tekrar başka birine sattığınız için, bu hizmeti aldığınız firmanın güvenilir ve kaliteli olması çok önemlidir. Kaliteli bir hosting firmasıyla çalışmanız demek karşılaşacağınız problemleri en aza indirmeniz ve problemle karşılaşmanız halinde de en kısa sürede çözüme ulaşmanız demektir. Bu doğrultuda sizin için en iyi reseller hosting servisi veren firmaları sizin için seçtik. Sizin yapmanız gereken size en uygun olduğunu düşündüğünüz firmayı seçmek.

  • Şirket

  • Avantajı

  • Fiyat

  • Puan

  • İnceleme

1


- Sınırsız hesap ekleme
- Yüksek uptime
- Ücretsiz SSL

32.95$

2


- Türkçe Profesyonel Destek
- Ücretsiz cPanel
- Sınırsız plan özellikleri

19.96$

3


- Ücretsiz alan adı
- Ücretsiz WHM / cPanel
- Sınırsız plan özellikleri

19.95$

4


- cPanel
- 30 gün para iade
- Yüksek uptime

14.95$

5


- 30 gün para iade garantisi
- Eklenebilir özellikler
- Yüksek uptime

19.95$

6


- Bedava Reklam
- 24/7 Destek
- Günlük Yedekleme

4.95$

Reseller Web Hosting Nedir? (Bayii Hosting)

Reseller hosting hesap sahiplerine disk alanlarını ve aylık trafik kotalarını ayırarak bunları tekrar müşterilerine satma imkanı verir.

Genel olarak web tasarımcıları, programcıları ya da şirketlere danışmanlık veren kişiler tarafından tercih edilir. Ya da kendi hosting firmasını açmak isteyen bireysel girişimler de reseller hosting türünden yararlanabilir. Sektördeki bazı büyük firmaların ilk başta bu yolla işe başladıklarını da unutmamak gerekir. Kişilerin bu tarz hosting türünü seçmesinin sebeplerinden biri de proje üzerinden fazladan gelir elde etmektir.

Web Hosting şirketleri genelde bayii diye tabir ettiğimiz kişilere yüzde 50′ye varan oranlarda indirim verir.

Bayiiler genelde hosting şirketinin sorumluluğunda olan problemleri üstlenmezler. Örnek vermek gerekirse sunucuya erişim problemi ya da sunucuların down olması gibi problemlerle reseller’lar uğraşmazlar. Ancak yine de müşterilerinin web sitelerinin sağlıklı olarak çalışması onların sorumluluğunda olabilir. Bu yanıyla biraz dedicated server’la benzerlikler içerir.

Genel olarak bir reseller isterse, reseller paketini kullanarak kendi ismi altında kendi hosting firmasını yaratır, bu firma altında kendi uygun gördüğü planları da yaratarak bunları istediği fiyattan müşterilerine satar.

Kulağa zor gelebilir ancak reseller olmak o kadar da zor değildir. Çünkü bayii hosting paketleri buna uygun kullanıcı arabirimiyle gelir. Bazı web hosting firmaları bunun için özel kontrol panelleri sunsa bile genel olarak bilinen kontrol panelleri reseller’ların sitelerini yönetmelerine izin verir.

Günümüzde en çok bilinen ve kullanılan Kontrol Panelleri aşağıdaki gibidir:

WHM/cPanel (Windows & Linux / Unix)
Plesk (Windows & Linux / Unix)
Hosting Controller (Windows)
Ensim Pro (Windows & Linux / Unix)
Helm (Windows)
Webmin (Linux / Unix)
DirectAdmin (Linux / Unix)

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.