VPS Hosting

VPS Hosting, dedicated ve shared sunucular arasındaki boşluğu kapatan günümüzün popüler barındırma seçeneklerinden biridir. Bir Dedicated server gibi kontrol sağlarken, shared hosting’e göre de kat kat daha çok performans sağlar. Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin yanı sıra, yüksek sayıda ziyaretçi alan siteler için de uygundur. Sizin için biz de dünyadaki en iyi ve en ucuz VPS sunucu hizmeti veren firmaları sıraladık.

  • Şirket

  • Avantajı

  • Fiyat

  • Puan

  • İnceleme

1


- Reseller VPS
- VPS Yaratma
- Win ve Linux

15.95$

2


- Virtuozzo Desteği
- Cpanel Ya da Plesk Panel
- CentOs Linux / Root Erişimi

19.95$

3


- İşletim sistemi seçebilme
- Plesk Panel
- Yüksek performans sunucular

29.00$

4


- Plesk ve Cpanel
- Ucuz VPS
- Linux ve Windows

23.99$

5


- Win ve Linux Seçeneği
- Ücretsiz Panel Seçenekleri
- Yüksek Performans

29.95$

6


- Developer VPS
- Cpanel ve Plesk
- Linux ve Windows

44.95$

VPS Hosting – Sanal Sunucular Hakkında

VPS hosting sunucular aynı zamanda sanal sunucu olarak da adlandırılmaktadır. Bir fiziksel sunucu uzerinde, sanallaştırma yazılımları kullanılarak sunucuyu birden fazla sunucu haline getirilmesidir. Shared Hosting’den ayrılmasının önemli sebeplerinden biri de, bir nevi Dedicated sunucu gibi görev yapmasıdır. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ve yeni yazılımların devreye girmesi de VPS sunucuların ekmeğine yağ sürmüş durumda. Bu yazılım ve teknolojilerin en önemlilerini sıralamak gerekirse; VMware, Xen, FreeBSD Jail, User-mode Linux, Linux-VServer, FreeVPS, OpenVZ, ve Virtuozzo diyebiliriz .

Sanal Sunucu Hosting Piyasasındaki Yeri

Hosting sektöründe VPS, shared hosting ve dedicated arasındaki boşluğu dolduran önemli ve popüler bir barındırma türüdür. Kimi websiteleri ya da firmalar için, ucuz hosting seçenekleri çözüm olamazken, dedicated sunucular da oldukça pahalı gelmektedir. Bu durumda ikisinin ortasında, paylaşımlı hosting’den daha performanslı ama Dedicated Sunucu’dan da daha ucuz bir çözüm arayan müşteriler için VPS en doğru adres olarak öne çıkmaktadır. VPS’in shared hosting’lerden ayrılan en büyük diğer yanı da, shared hosting’de sahip olmayan pek çok özelliğe sahip olması ve server’ı kendi ihtiyaçlarınıza göre kişiselleştirebilmeniz.

VPS hosting, bir fiziksel sunucu üzerinde iki ayrı sanal sunucu olarak görev yapabildiği için, bir sanal sunucuda web sitenizi yayınlarken, diğer sanal sunucuda, sitenizin alpha ya da test versiyonunu tutup, değişiklikleri önce orada yapabilir ve herşeyin düzgün olduğunu gördükten sonra gerçek sunucunuza aktarabilirsiniz. Böylece websiteniz kesintisiz olarak müşterilerinizin ziyaretine olanak tanır. Bütün bunlar göz önüne alındığında Dedicated Sunuculara göre ucuz VPS sunucular bir çok şirket için iyi bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

 

Copyright © 2010-2012 Eniyi10Hosting.com Tüm Hakkı Saklıdır.